13 oktyabr 2020

теримчиларни тақдирлаш

Xiva tumani fermerlari birin ketin davlatga paxta sotish rejasini bajarishmoqda. Tumandagi o'rnak bo'ladigan fermer xo'jaliklardan biri "Raximbergan xoji Anbar " fermer xo'jaligi 62 gektar er maydoniga paxta ekib rejadagi 217 tonna paxta hosili o'rniga 243 tonna  topshirib belgilangan rejani ortig'i bilan bajardi. Shu munosabat bilan tuman hokimi O.Matyakubov sektor rahbarlari, f/x rahbari ishtirikida  paxta yig'im terimida faol qatnashgan terimchilarga esdalik sovg'alar topshirishdi. Bunday e'tibordan minnatdor bo'lgan terimchilar mamlakatimiz rahbari Sh.Mirziyoevga, tumanimiz hokimligi, sektor rahbarlari qolaversa f/x rahbariga alohida tashakkurlar bildirishdi.
Muborak Kuryazova, Максуда Муратова и ещё 7

Qo'shimcha ma'lumotlar:

2011 yil — «Kichik biznes va xususiy tadbirkorlik yili»

Mulkdorlarning o‘rta sinfini shakllantirish, ichki bozorni raqobatbardosh va sifatli mahsulotlar bilan to‘ldirish, yangi ish o‘rinlari yaratish va shu asosda aholi daromadlarini ko‘paytirish va

FERMERNING YANGI LOYIHASI

Urganch tumanidagi "Bahrom” fermer xo‘jaligi chorvachilikka ixtisoslashtirilgan, izchil izlanishlar natijasida u ko‘p tarmoqli tadbirkorlik sub’ektiga aylantirildi.

Bunyodkorlik ishlarimiz xalqimiz manfaatlariga xizmat qilsin

Qashqadaryo viloyati iqtisodiy salohiyati, yer osti va yer usti boyliklari, rivojlangan sanoat tarmoqlari va qishloq xo‘jaligi bilan mamlakatimiz taraqqiyotida muhim o‘rin tutadi. Omilkor va

“Yurt kelajagi – 2015” respublika iqtidorli yoshlar tanlovining mamlakat bosqichida 419 nafar o‘g‘il-qiz ishtirok etdi.

"Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati, O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi hamkorligida tashkil etilgan tanlov iste’dodli yoshlarni kashf etish va qo‘llab-quvvatlash,