Esingizda tuting, eʼtiborsizlik natijasida koʻplab noxush holatlar yuzaga kelishi mumkin.

24.01.2022 394 Yangiliklar
“Hududgaz Xorazm” gaz ta’minoti filiali “Xivatumangaz” gaz ta’minoti bo‘limi xodimlari tomonidan qish mavsumini havfsiz va betalofat o’tkazish  borasida aholi va ulgurji isteʼmolchilar oʻrtasida “Gaz jihozlaridan foydalanish qoidalari”,is gazi, yongʻin va portlash kabi holatlarni oldini olish maqsadida, targʻibot-tashviqot ishlari olib borilib, isteʼmolchilarga rangli eslatmalar tarqatilmoqda. Shu barobarida, tuman aholisini gaz jihozlaridan foydalanishda xavfsizlik qoidalariga rioya etishlarini, gaz plitalaridan uyni isitish maqsadida hamda qoʻlbola va nosoz gaz jihozlardan foydalanmaslik zarurligi toʻgʻrisida tushunchalar berilmoqda.